Resultat Nordiska!!!




Nordiska mästerskapen Fredriksstad 28 nov 98!!


HERRAR -60 Höger
1:A Roine Eklund .....Uppsala arms..Sverige
2:A David Eilertsen .....Fredrikstad..Norge
3:A Markku Vainio .....Finland
4:A Ole Andre Nedrebö .....Sunnfjord..Norge

HERRAR -65 Höger
1:A Stefan Nordström .....Tyresö..Sverige
2:A Alin Orahim .....Tyresö..Sverige
3:A Knut Thune .....Oslo..Norge
4:A Dragan Nilsson .....Tyresö..Sverige

HERRAR -70 Höger
1:A Antti Risku .....Finland
2:A Kenneth Johannesen .....Fredrikstad
3:A Timo Mikkola .....Finland
4:A Edward Wistedt .....Tyresö..Sverige

HERRAR -75 Höger
1:A Matti Salli .....Finland
2:A Jan Arne Flugekvarn .....Sunnfjord..Norge
3:A Krister Moen .....Notodden..Norge
4:A Jonas Hammarström .....Tyresö..Sverige

HERRAR -80 Höger
1:APetri Valonen .....Finland
2:A Are Strönen .....Os..Norge
3:A Charlie Minell .....Tyresö..Sverige
4:A Jouko Haanpää .....Finland

HERRAR -90 Höger
1:A Markku Salo .....Finland
2:A Arthur Jansen .....Fredrikstad..Norge
3:A Aki Tuiskula .....Finland
4:A Arne Thuen .....Os..Norge

HERRAR -100 Höger
1:A Holger Krekola .....Eskilstuna..Sverige
2:A Ole reidar Funner .....Notodden..Norge
3:A Jani Tuulasvuo .....Finland
4:A Nils ole Nylende .....Drammen..Norge

HERRAR -110 Höger
1:A Sigbjörn Sönderland .....Notodden..Norge
2:A Arnt Steinsholt .....Sandefjord..Norge
3:A Mats Jarinder .....Falun..Sverige
HERRAR +110 Höger
1:A Ralf Johansson .....Dalabrytarna..Sverige
2:A Bjarne Sönderland .....Notodden..Norge
3:A Christer Hammarström .....Fredrikstad..Norge

HERRAR -60 Vänster
1:A Roine Eklund .....Uppsala arms..Sverige
2:A Markku Vainio .....Finland
3:A Ole Andre Nedrebö .....Sunnfjord..Norge
4:A Thomas Erikson .....Tyresö..Sverige

HERRAR -70 Vänster
1:A Edward Winstedt .....Tyresö..Sverige
2:A Stefan Nordström .....Tyresö..Sverige
3:A Antti Risku .....Finland
4:A Timo Mikkola .....Finland

HERRAR -80 Vänster
1:A Petri Valonen .....Finland
2:A Robert Hammarström .....Fredrikstad..Norge
3:A Charlie Minell .....Tyresö..Sverige
4:A Are Strönen .....Os..Norge

HERRAR -90 Vänster
1:A Arthur Jansen .....Fredrikstad..Norge
2:A Lars-göran Fahlborg .....Dalabrytarna..sverige
3:A Aki Tuiskula .....Finland
4:A Niklas Läth .....Uppsala arms..Sverige

HERRAR -100 Vänster
1:A Jani Tuulasvuo .....Finland
2:A Ole reidar Funner .....Notodden..Norge
3:A Lars Rörbakken .....Dale..Norge
4:A Holger Krekola .....Eskilstuna..Sverige

HERRAR -110 Vänster
1:A Sigbjörn Sönderland .....Notodden..Norge
2:A Mats Jarinder .....Dalabrytarna..Sverige

HERRAR +110 Vänster
1:A Bjarne Sönderland .....Notodden..Norge
2:A Ralf Johansson .....Dalabrytarna..Sverige

DAMER!!

DAMER -50 Höger
1:A Elin Johannesen .....Fredriksstad..Norge
2:A Stine Karlsen .....Oslo..Norge

DAMER -60 Höger
1:A Malin Bergström .....Tyresö..Sverige

2:A Lisbeth Kristensen .....Idun..Norge
3:A Tea Ojanpere .....Finland

DAMER -70 Höger
1:A Lene Eilertsen .....Fredrikstad..Norge
2:A Anita Langeland .....Sandefjord..Norge

DAMER -50 Vänster
1:A Stine Karlsen .....Oslo..Norge
2:A Elin Johannesen .....Fredriksstad..Norge

DAMER -60 Vänster
1:A Malin Bergström .....Tyresö..Sverige
2:A Lisbeth Kristensen .....Idun..Norge
3:A Tea Ojanpere .....Finland
4:A Susann Tideman .....Falun Sverige

DAMER -70 Vänster
1:A Lene Eilertsen .....Fredrikstad..Norge
2:A Anita Langeland .....Sandefjord..Norge


Netscape